Elmagyarázná nekem ezt egy fizika zseni?


Egy 6V-os áramforrás sarkaira sorba kapcsolunk egy 200 Ohm-os és egy 300 Ohm-os ellenállású fogyasztót.Határozd meg a fogyasztók áramerősségét és feszültségét!


légyszi segítsetek,nagyon nem megy!

köszönöm!


2013. márc. 20. 19:24
 1/3 anonim válasza:

Mivel sorosan vannak kapcsolva, így az ellenállásokat összeadjuk : Re=R1+R2, tehát Re=500 Ohm

Az R=U/I képletet átrendezve, I=U/R= 6/500=0.012A

Tehát az áramerősség 12mA. Ez mindenhol megegyezik, mert sorosan van kapcsolva.

A feszültséget ilyenkor összeadjuk, tehát U=U1+U2

U1=R1*I=200*0.012=2.4V

U2=R2*i=300*0.012=3.6V

Ebből is látszik, hogy 6=2.4+3.6

Remélem érthető volt :)

2013. márc. 20. 20:20
 2/3 anonim ***** válasza:

Ehhez azért nem kell annyira zseninek lenni:)


Az áram erőssége:


I=U/R=6V/(200ohm+300ohm)=0,012A ekkora áram fog átfolyni a teljes körön, mivel soros kapcsolásnál az áramerősség állandó.


200ohmos feszültség:


U=IR=0,012A*200=2,4V


300ohm-os ellenálláson:


U=IR=0,012A*300=3,6V

2013. márc. 20. 20:26
 3/3 A kérdező kommentje:
örök hála! :)
2013. márc. 20. 20:30