Akárhogy számolom nem jön ki: g (x) =y*e^ (x^2+y^2-y) Ennek a függvénynek, mi lesz az első és másodrendű deriváltjai?


2013. máj. 3. 11:22
 1/9 anonim ***** válasza:
y konstans? Nem g(x,y) akart lenni?
2013. máj. 3. 11:52
 2/9 A kérdező kommentje:
De! g(x,y)=y*e^(x^2+y^2-y)
2013. máj. 3. 11:54
 3/9 anonim ***** válasza:
Akkor ugye parciálisan tudod deriválni, elsőrendben külön x vagy y szerint, a másikat konstansnak tekintve, másodrendben kétszer x vagy kétszer y szerint, vagy felváltva. Ha előbb x, aztán y szerint deriválod, ugyanannak illik kijönnie, mint fordított sorrendben.
2013. máj. 3. 11:59
 4/9 A kérdező kommentje:
Ezt tudom, de ez az, hogy nem jön ki ugyanaz. :D
2013. máj. 3. 12:00
 5/9 bongolo ***** válasza:

∂g/∂x = y·e^(x²+y²-y)·2x

∂∂g/∂x² = y·e^(x²+y²-y)·2x·2x + y·e^(x²+y²-y)·2x·2


∂g/∂y = 1·e^(x²+y²-y) + y·e^(x²+y²-y)·(2y-1) = e^(x²+y²-y) + (2y²-y)·e^(x²+y²-y)

∂∂g/∂y² = e^(x²+y²-y)·(2y-1) + (4y)·e^(x²+y²-y) + (2y²-y)·e^(x²+y²-y)·(2y-1)


∂/∂y(∂g/∂x) = 1·e^(x²+y²-y)·2x + y·e^(x²+y²-y)·2x·(2y-1)

∂/∂x(∂g/∂y) is ugyanez

2013. máj. 3. 12:17
 6/9 A kérdező kommentje:
megvan hol rontottam el! köszi!
2013. máj. 3. 12:21
 7/9 bongolo ***** válasza:

Én is elrontottam:

∂∂g/∂x² = y·e^(x²+y²-y)·2x·2x + y·e^(x²+y²-y)·2

2013. máj. 3. 12:22
 8/9 bongolo ***** válasza:

Pancser vagyok, máshol is elrontottam:

∂∂g/∂y² = e^(x²+y²-y)·(2y-1) + (4y-1)·e^(x²+y²-y) + (2y²-y)·e^(x²+y²-y)·(2y-1)

2013. máj. 3. 12:28
 9/9 A kérdező kommentje:
:)) Nem gond, úgyis végigszámolom mégegyszer, csak kihagytam valamit és azért nem jött ki.
2013. máj. 3. 12:32