A sorozat 2. tagja 32; a hatodik tagja 2.
Addig eljutottam, hogy felírtam két egyenletként:
32=a1*q
2=a1*q^5
De utána nem jött ki az az eredmény, ami a megoldás.
2013. ápr. 27. 16:02
1/8 anonim válasza:
Ne az első taggal írd fel, hanem a másodikkal, és akkor mindjárt csak egy ismeretlened lesz.
2/8 A kérdező kommentje:
Így se jön ki :S
2013. ápr. 27. 16:23
4/8 A kérdező kommentje:
a6= (a2-q)*q^5
2 = 32-q*q^5 /-2
30= -q^6
de a megoldásnak 1/2nek és -1/2ednek kellene lennie.
2013. ápr. 27. 16:38
5/8 anonim válasza:
Nem igazán tudom követni, amit csináltál.
valóban azt írtas, hogy a2-q? Miért kivonás? Mértani sorozatban előre szorzással megyünk, hátra meg osztással. a2/q-nak kellene lennie, nem?
8/8 A kérdező kommentje:
Nem sikerült..
nagyon nagy imádat a megoldásért :) így már értem, mit rontottam el..
2013. ápr. 27. 19:29