A sorozat 2. tagja 32; a hatodik tagja 2.

Addig eljutottam, hogy felírtam két egyenletként:

32=a1*q

2=a1*q^5

De utána nem jött ki az az eredmény, ami a megoldás.


2013. ápr. 27. 16:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Ne az első taggal írd fel, hanem a másodikkal, és akkor mindjárt csak egy ismeretlened lesz.
2013. ápr. 27. 16:04
 2/8 A kérdező kommentje:
Így se jön ki :S
2013. ápr. 27. 16:23
 3/8 anonim ***** válasza:
Miért? Hogy csináltad?
2013. ápr. 27. 16:26
 4/8 A kérdező kommentje:

a6= (a2-q)*q^5

2 = 32-q*q^5 /-2

30= -q^6

de a megoldásnak 1/2nek és -1/2ednek kellene lennie.

2013. ápr. 27. 16:38
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem igazán tudom követni, amit csináltál.

valóban azt írtas, hogy a2-q? Miért kivonás? Mértani sorozatban előre szorzással megyünk, hátra meg osztással. a2/q-nak kellene lennie, nem?

2013. ápr. 27. 17:00
 6/8 anonim ***** válasza:
No, sikerült?
2013. ápr. 27. 18:09
 7/8 anonim ***** válasza:

Megoldás:


[link]

2013. ápr. 27. 18:09
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem sikerült..

nagyon nagy imádat a megoldásért :) így már értem, mit rontottam el..

2013. ápr. 27. 19:29