Így szól a feladat:
1-2+3-4+...+99-100=?
Ha csak összeadás lenne, akkor menne, de így nem tudom, hogy fogjak hozzá. Ha valaki írna egy megoldásmenetet, azt megköszönném.
2013. ápr. 26. 14:25
1/2 BKRS válasza:
1+3+...+99 = (1+3+...+99 + 1+3+...+99)/2=
=(1+99 + 3+97 + ... + 97+3 + 99+1)/2 = (100+ 100+...+100)/2=
=50*100/2=2500
2+4+...+100 = 2*(1+2+...+50) =
(hasonló módon)
=2*50*51/2= 2550
A két sorozat különbsége: -50
Egy másik megoldás:
1-2+3-4+...+99-100= (1-2) + (3-4) +...+ (99-100) =
=-1+-1+...+-1 = 50*(-1) = -50
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ!
2013. ápr. 26. 14:37