Így szól a feladat:

1-2+3-4+...+99-100=?

Ha csak összeadás lenne, akkor menne, de így nem tudom, hogy fogjak hozzá. Ha valaki írna egy megoldásmenetet, azt megköszönném.



2013. ápr. 26. 14:25
 1/2 BKRS ***** válasza:
100%

1+3+...+99 = (1+3+...+99 + 1+3+...+99)/2=

=(1+99 + 3+97 + ... + 97+3 + 99+1)/2 = (100+ 100+...+100)/2=

=50*100/2=2500

2+4+...+100 = 2*(1+2+...+50) =

(hasonló módon)

=2*50*51/2= 2550

A két sorozat különbsége: -50


Egy másik megoldás:

1-2+3-4+...+99-100= (1-2) + (3-4) +...+ (99-100) =

=-1+-1+...+-1 = 50*(-1) = -50

2013. ápr. 26. 14:34
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ!
2013. ápr. 26. 14:37