Háromszög köré irt kör valaki segit?

Van egy háromszögünk oldalak: 1. oldal 15cm 2. 12cm 3. 8cm. Eháromszög köré irunk egy kört menyi lessz ennek a körnek a sugara?
2013. ápr. 21. 14:55
 1/1 anonim ***** válasza:

Én a következőképpen csinálnám, bár többféle módszer is lehetséges.

Kiszámítjuk a háromszög területét a Heron-képlettel. T=gyokalatt(s*(s-a)*(s-b)*(s-c)), ahol s a félkerület. Jelen esetben ez T=gyokalatt(17,5 * 2,5 * 5,5 * 9,5)=47,8115 cm2.

Ezután előveszünk egy területre ismert másik képlet képletet: T=(a*b*c)/(4*R), ahol R a körülírt kör sugara.

Tehát meg kell oldani a következő egyenletet:

1440/(4*R)=47,8115.

Megoldás:

4R=30,1183

R=7,5296

2013. ápr. 21. 17:56