Háromszög területszámítás. Segít valaki?


A háromszög területét kellene kiszámítani, az alábbi adatok adottak: b=18 cm α=61°19´ γ=63°02´

A számítás menetét is leírnátok? Nagyon szépen köszönöm.


2010. okt. 10. 17:30
 1/8 anonim válasza:

milyen háromszög?


-egyenlő szárú,oldalú vagy derékszög?:)

2010. okt. 10. 17:41
 2/8 anonim válasza:

bocsi,előző vagyok,nem olvastam el végig.

nemtudok erre válaszolni:-s

bocsi!!

2010. okt. 10. 17:41
 3/8 A kérdező kommentje:
Azt nem írja a feladat. Azért köszi.;) Várok még válaszokat!
2010. okt. 10. 17:52
 4/8 anonim ***** válasza:

Segíteni tudok

Béta=41,38

szögek alapján már meg lehet szerkeszteni. Mivel nincs nálam körző, itt megáll a tudományom.

De szerintem erre magadtól is rájöttél volna, kezd el megszerkeszteni, felméred a 18 cm-t, rászerkesztesz egy 61°19´-os, majd arra egy 63°02´-os szöget úgy, hogy érje a b egyenes végét.

Ezuán a szokásos a*ma/2, vagy b*mb/2

A magasságot úgy kell lemérni, hogy merőlegest szerkesztesz a szemközti szögre.

2010. okt. 10. 19:51
 5/8 anonim ***** válasza:
kiszámitod a c oldalt: a/sinα=c/sinγ. majd az a/sinα=b/sinβ képlet segítségével a sinβ-t. és innen már meglesz a terület is T=a*c*sinβ/2
2010. okt. 10. 21:34
 6/8 anonim ***** válasza:

Adott egy oldal és a rajta fekvő két szög: b, α, γ

Ezzel a harmadik szög is ismert: β = 180 - (α + γ), és

sinβ = sin[180 - (α + γ)] = sin(α + γ), nem kell a szögfüggvényét külön kiszámolni.


Ezekkel az adatokkal a terület többféleképp kiszámítható

Pl.

T = b*mb/2

mb - a b oldalhoz tartozó magasság


b*sinα = a*sinβ

a= b*(sinα/sinβ)

mb = a*sinγ

Az 'a' értékét behelyettesítve

mb= (b*sinα*sinγ)/sinβ


Terület

T = (b²*sinα*sinγ)/(2*sinβ)

T = (b²*sinα*sinγ)/(2*sin(α + γ))


Csak be kell helyettesíteni, mert csak a megadott változók szerepelnek a képletben.

2010. okt. 11. 03:55
 7/8 anonim ***** válasza:

én kiszámolnám a 3 oldalát, és héron képlettel a területet.

1. lépés megmondod a harmadik szöget (180 - a két ismert)

2. sin tétellel kiszámítod az egyik oldalt

3. ismét egy sin tétellel az utolsó ismeretlen oldalt.

4. beírod az oldalakat a héron képletbe.

5. örülsz, hogy milyen ügyes vagy, mert megoldottad a feladatot.

;-)

2010. okt. 11. 07:53
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, így már értem. ;) Remélem a dolgozatban is menni fog.:)
2010. okt. 12. 12:01