Már kijártam a sulit, csak vennék egy telket és nem méretarányos a letöltött földhivatali térkép :)2011. okt. 17. 18:38
1/2 anonim válasza:
Elnevezed X-szel a rövidebbik oldalt, ekkor T=X*4,296X=989 m^2 vagyis 4,296X^2=989 m^2 osztod mindkét oldalt 4,296-tal, és akkor: X^2=230,21 m^2 ebből gyököt vonunk, akkor X-re: X=+-15,17 m. Mivel a feladat geometria, ezért a negatív megoldást elhagyhatjuk (pedig matematikailag ennek az egyenletnek két megoldása van, mert mínusz*mínusz is plusz), és akkor a rövidebb oldal tehát 15,17 méteres, míg a hosszabbik 4,296*15,17 méter, vagyis: 65,17 m. Ellenőrzés: 65,17*15,17=988,6 ami körülbelül stimmel is, és 65,17/15,17=4,296 ami meg az eredeti arány. Jó telekvásárlást. :)
2/2 BKRS válasza:
a/b = 1/4,296
Fejezzuk ki ebbol mondjuk b-t.
b=a*4,296
T = a*b = 989
a * a*4,296 = 989
a*a= 230,214
a = 15,17
b = 989/a = 989/15,17 = 65,18