Már kijártam a sulit, csak vennék egy telket és nem méretarányos a letöltött földhivatali térkép :)
2011. okt. 17. 18:38
 1/2 anonim ***** válasza:
Elnevezed X-szel a rövidebbik oldalt, ekkor T=X*4,296X=989 m^2 vagyis 4,296X^2=989 m^2 osztod mindkét oldalt 4,296-tal, és akkor: X^2=230,21 m^2 ebből gyököt vonunk, akkor X-re: X=+-15,17 m. Mivel a feladat geometria, ezért a negatív megoldást elhagyhatjuk (pedig matematikailag ennek az egyenletnek két megoldása van, mert mínusz*mínusz is plusz), és akkor a rövidebb oldal tehát 15,17 méteres, míg a hosszabbik 4,296*15,17 méter, vagyis: 65,17 m. Ellenőrzés: 65,17*15,17=988,6 ami körülbelül stimmel is, és 65,17/15,17=4,296 ami meg az eredeti arány. Jó telekvásárlást. :)
2011. okt. 17. 18:53
 2/2 BKRS ***** válasza:

a/b = 1/4,296

Fejezzuk ki ebbol mondjuk b-t.

b=a*4,296


T = a*b = 989

a * a*4,296 = 989

a*a= 230,214

a = 15,17

b = 989/a = 989/15,17 = 65,18

2011. okt. 17. 18:53