Mekkorák a háromszög szögei ha oldalai 10,24 és 26 cm hosszúak? Koszinusz tétellel

2011. aug. 11. 19:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Miért kellene ehhez koszinusz tétel? Ez az 5, 12, 13 oldalú derékszögű, pitagoreusi háromszög kétszerese, tehát elég szögfüggvényekkel számolni.

Ha valaki ezt nem veszi észre, akkor koszinusz tétellel:

13^2 = 5^2 + 12^2 - 2*5*12*cos(a)

169 = 25 + 144 -120*cos(a)

0 = -120*cos(a)

cos(a) = 0

Tehát a (alfa) derékszög, így is visszajutottam.

Persze más oldalakkal számolva megkaphatod a szögeket, anélkül, hogy ezt észre vennéd.

2011. aug. 11. 19:52
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)
2011. aug. 11. 19:57