2011. aug. 11. 19:03
1/2 anonim válasza:
Miért kellene ehhez koszinusz tétel? Ez az 5, 12, 13 oldalú derékszögű, pitagoreusi háromszög kétszerese, tehát elég szögfüggvényekkel számolni.
Ha valaki ezt nem veszi észre, akkor koszinusz tétellel:
13^2 = 5^2 + 12^2 - 2*5*12*cos(a)
169 = 25 + 144 -120*cos(a)
0 = -120*cos(a)
cos(a) = 0
Tehát a (alfa) derékszög, így is visszajutottam.
Persze más oldalakkal számolva megkaphatod a szögeket, anélkül, hogy ezt észre vennéd.
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)
2011. aug. 11. 19:57