Mekkora a háromszög legrövidebb magassága, ha oldalai 21cm,17cm és 10cm hosszúak?

2011. nov. 5. 14:06
 1/6 anonim ***** válasza:
A legrövidebb magasság a leghosszabb oldalon fekszik, szinusztétellel lehet kiszámolni.
2011. nov. 5. 14:12
 2/6 anonim ***** válasza:

E hete valakinek ezt válaszoltam:

[link]

2011. nov. 5. 14:43
 3/6 anonim ***** válasza:

Érted??

Akkor a leghosszabb magasság volt a kérdés!

Az utolsó lépést kell átalakítanod.

2011. nov. 5. 14:47
 4/6 A kérdező kommentje:
Hogy kell átalakitani?
2011. nov. 5. 15:32
 5/6 anonim ***** válasza:

Leírom, hogy kell szinusztétellel. (Nehogy így csináld, mert a tanár nem fog örülni neki)

Felírsz három szinusztételt: 1) a/b=sinα/sinβ 2) a/c=sinα/sinγ 3) b/c=sinβ/sinγ Elsőt átrendezed sinα-ra, ezt behelyettesíted a másodikba, azt átrendezed sinβ-ra, ezt behelyettesíted a harmadikba, ezt átrendezed sinγ-ra és kiszámolod. Ebből: magasság=17*sinγ.

2011. nov. 5. 17:46
 6/6 anonim ***** válasza:

84=21*mc/2

mc=168/21= 8

2011. nov. 5. 18:03