Lehet-e egyszerre köbszám n+2 és n^2 + n + 1 ha n nemnegatív egész szám?


2013. ápr. 26. 03:20
 1/6 anonim ***** válasza:
nem
2013. ápr. 26. 07:02
 2/6 anonim ***** válasza:
Próbáld mi találni, hogy n=0, 1, 2, 3, 4... esetén a szomszédok között mennyi a különbség, és nézd meg, lehet-e két köbszám között ekkora különbség. Ez csak egy tipp, máshogy is el lehet indulni.
2013. ápr. 26. 07:16
 3/6 anonim ***** válasza:

Magyarázat:


[link]

2013. ápr. 26. 08:59
 4/6 BKRS ***** válasza:
100%

Ha mindkettő egyszerre lenne köbszám akkor a szorzatuk is köbszám lenne.

(n+2)(n²+n+1) = n³+3n²+3n+2=(n+1)³ + 1

ami soha nem lehet köb szám,

vagyis a két szám egyszerre nem lehet köb.

2013. ápr. 26. 14:21
 5/6 BKRS ***** válasza:

Még egy megjegyzés.

Ami itt a megoldásomban volt az egy tipikus elemi matekes sunnyogás, vannak professzorok akik imádnak ilyen zh feladatokat adni elemi matekból is meg számelmeletből is.


Van egy P tulajdonság ami öröklődik szorzatra:

Ha n is és m is P tulajdonságú, akkor nm is (néha kicsit macerásabb, mert nem a szorzatra örklődik, hanem mondjuk a legkisebb közös többszörösre)

Na és az a kérdés lehet-e két különböző kifejezés egyszerre P tulajdonságú.

Ilyenkor mindíg érdemes először megnézni a szorzatot,

hogy a szorzat mikor nem P tulajdonságú, és azokkal az esetekkel nem kell foglalkoznod a továbbiakban.

Itt most szerencsénk volt, egyszerre minden számot ki tudtunk zárni.

2013. ápr. 26. 14:29
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen.
2013. ápr. 27. 22:34