Légyszi valaki oldja meg ezeket a feladatokat és vezesse le nekem (? ) 1) 5 egész szám szorzata 8. Melyek lehetnek ezek a számok? Számítsd ki az 5 számból képezhetö legkisebb összeget!


2. ) Egy sportboltban kicsi, közepes és nagymértü sporttáskát árulnak. A kisméretü 1500 fortint, a közepes 2250, a nagy pedig 3750 forint. Egyik héten 20 nagyméretü táskát adtak el és kétszer annyi kisméretüt mint közepest. A heti összes bevételük 389250 forint volt. Mennyit adtak el a kicsi és közepes táskából?



3. ) A németek 4 márkát fizetnek 14 francia frankért. Az olaszok 2920 lírát fizetnek 3 német márkáért. A svájciak 9 svájci frankot fizetnek 10000 olasz líráért. Az EU közös penze az euró, ahol 3 euró 23 francia frankot ér. Mennyi svájci frankot kell fizetni 60 euróé



2013. ápr. 11. 17:33
 1/1 anonim ***** válasza:

1.-re:

Érdemes felírni a 8-nak a természetes osztóit. Jelen esetben ez 1, 2, 4, 8.


5 egész számból csak abban esetben lehet 8, ha a szorzók:

- 1, 1, 1, 1, 8; (összege 12)

- 1, 1, 1, 2, 4; (összege 9)

- 1, 1, 2, 2, 2; (összege 8)


Tehát az 1, 1, 2, 2, 2 számok esetén a legkisebb az összeg.


2-ra:


Először érdemes kiszámolni, hogy a nagy táskákból mennyi bevétel jött:


20×3750 = 75000 Ft.


Hogy megkapjuk a kis- és közepes méretű táskákból adódó bevételt, ki kell vonni az összbevételből a nagytáskákból származó bevételt.


389250-75000 = 314250 Ft.


Mivel kétszer annyi kisméretű táskát adtak el, mint közepest, így a közepes méretű táskák eladási mennyisége X, a kisé 2X. Így megkapjuk az alábbi egyenletet:


1500×2X + 2250X = 314250

3000X + 2250X = 314250

5250X = 314250


Viszont itt X-re nem egész szám jön ki, szóval az egyenletnek nincs megoldása.


A 3.-ban sajnos nem tudok segíteni.

2013. ápr. 12. 20:19