Két kocka közül a kisebbik élhossza 6 cm-rel kisebb és negyede a nagy kocka élének. Mekkora a nagy kocka élhossza?2013. ápr. 25. 13:58
1/2 BKRS válasza:
Felejtsd el a kockát, az csak parasztvakítás a kérdésben,
itt csak két szakasz (él) hosszáról van szó.
A nagyobbik kocka élhosszát jelöljük x-szel.
Ekkor a kisebbik élhossz kétféle módon is kiszámítható
és persze ugyanazt az eredményt kell, hogy adja:
x-6 = x/4
átrendezve azt kapod, hogy:
x=8
Vagyis a nagy kocka élhossza 6 cm.
2/2 anonim válasza:
Jelöljük a nagy kocka élhosszát a-val. Akkor felírhatjuk, hogy: a-6=a/4
4*a-24=a
3*a=24
a=8 cm