Valaki levezetné nekem ezt érthetően, hogy ezt hogy kell megcsinálni? (matek, hasomló síkidomok)

Két kocka közül a kisebbik élhossza 6 cm-rel kisebb és negyede a nagy kocka élének. Mekkora a nagy kocka élhossza?

2013. ápr. 25. 13:58
 1/2 BKRS ***** válasza:

Felejtsd el a kockát, az csak parasztvakítás a kérdésben,

itt csak két szakasz (él) hosszáról van szó.

A nagyobbik kocka élhosszát jelöljük x-szel.

Ekkor a kisebbik élhossz kétféle módon is kiszámítható

és persze ugyanazt az eredményt kell, hogy adja:

x-6 = x/4

átrendezve azt kapod, hogy:

x=8

Vagyis a nagy kocka élhossza 6 cm.

2013. ápr. 25. 14:12
 2/2 anonim ***** válasza:

Jelöljük a nagy kocka élhosszát a-val. Akkor felírhatjuk, hogy: a-6=a/4

4*a-24=a

3*a=24

a=8 cm

2013. ápr. 25. 14:14