SOS matek háziban kéne a segítség:Hogy lehet megcsinálni?

Két egymástól 9 km-re lévő biciklis,ha egymással szemben indul el akkor 20p múlva találkoznak,ha pedig egy irányba indulnak akkor 3h múlva találkoznak(éri utol az egyik a másikat). Mekkora a sebességük??

2013. ápr. 23. 16:15
 1/2 BKRS ***** válasza:

Milyen szinten kell megoldani? Tudsz két ismeretlent kezelni? Ha igen akkor ez lehet pl egy megoldás menet:


A gyorsabb sebessége mondjuk x a másiké meg y

9/(x+y) = 1/3

9/(x-y) = 3

Rendezgessük az egyenleteket:


27/(x+y) = 1

3/(x-y) = 1


27 = x+y

3 = x-y

Adjuk össze őket:

30=2x

x=15 (km/h)

y=12 (km/h)

2013. ápr. 23. 16:27
 2/2 A kérdező kommentje:
Ez így teljesen jó és értem is, nagyon köszönöm :)
2013. ápr. 23. 16:35