2013. ápr. 22. 19:04
1/2 anonim válasza:
én ezt úgy oldottam meg, hogy lerajzoltam minden variációt, aztán kiszámoltam, hogy mennyi maradt, amúgy azthiszem pont a fele az összes variációnak, és ebben az esetben az álatalunk elfogadott jó dobás 3, az összes az pedig 6. szóval 3/6*100
2/2 anonim válasza:
Megkeresed hányszor fordulhat elő a dobott számok összegénél 4.
+ | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6
____________________________
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
-------------------------
2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8
-------------------------
3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
-------------------------
4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
-------------------------
5
-------------------------
6
A többit te is ki tudod tölteni, de nem kell.
Tehát szemet szúr, hogy három ilyen eset van. (k=3)
Az összes eset pedig 6*6=36
P(A) = k/n
P(A) = 3/36 = 1/12