Egy piros és egy sárga szabályos dobókockát egyszerre feldobunk. Mennyi a valószínűsége annak, hogy a dobott számok összege pontosan 4 lesz? Ezt hogyan kell megcsinálni?

2013. ápr. 22. 19:04
 1/2 anonim ***** válasza:
én ezt úgy oldottam meg, hogy lerajzoltam minden variációt, aztán kiszámoltam, hogy mennyi maradt, amúgy azthiszem pont a fele az összes variációnak, és ebben az esetben az álatalunk elfogadott jó dobás 3, az összes az pedig 6. szóval 3/6*100
2013. ápr. 22. 19:07
 2/2 anonim ***** válasza:

Megkeresed hányszor fordulhat elő a dobott számok összegénél 4.


+ | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

____________________________

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7

-------------------------

2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8

-------------------------

3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

-------------------------

4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10

-------------------------

5

-------------------------

6


A többit te is ki tudod tölteni, de nem kell.

Tehát szemet szúr, hogy három ilyen eset van. (k=3)

Az összes eset pedig 6*6=36


P(A) = k/n

P(A) = 3/36 = 1/12

2013. ápr. 22. 22:13