Matek: Robinak édesanyja megengedi, hogy vegyen egy cukorkát egy zacskóból. Robi nem látja a cukorkákat. Összesen 30 darab cukorka. Piros: 6 db, narancssárga:5 db, sárga:3 db, zöld:3 db, kék:2 db, rózsaszín: 4db, lila: 2db, barna:5 db?


Mekkora a valószínűsége annak, hogy Robi egy piros cukorkát fog kivenni?

Magyarázzátok is el,hogy hogyan jött ki! Köszi a válaszotokat


2012. ápr. 17. 21:17
 1/9 BKRS ***** válasza:

A valoszinuseg az a kedvezo esetek szama / osszes esetek szam.

vagyis ezesetben (piros cukrok szama)/(osszes cukor) = 6/30

ami egyszerusites utan 1/5 lesz.

2012. ápr. 17. 21:18
 2/9 anonim ***** válasza:

6:30

1:5

Hat a lehetősége, hogy piros lesz. Összesen 30 cukorka van.

2012. ápr. 17. 21:19
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi,de százalékba kell megadni a választ.Az úgy hogy jön ki?
2012. ápr. 17. 21:23
 4/9 anonim ***** válasza:
40%
Robi színvak, egyébként is miért cukorkát eszik, miért nem egészséges magyar ételeket?
2012. ápr. 17. 21:26
 5/9 anonim válasza:
56%
én ezt Sanyival ismerem
2012. ápr. 17. 21:44
 6/9 anonim válasza:
36%
ebbe hol a poén? vagy nem vicc?
2012. ápr. 17. 21:44
 7/9 A kérdező kommentje:
Ez nem vicc. Hogy kell megoldani úgy,hogy az eredmény százalékba jöjjön ki?Jó lenne,ha segítenétek.
2012. ápr. 17. 21:49
 8/9 anonim ***** válasza:

Százalékban így:

6/30=1/5=20/100


Tehát bővíted a törtet, hogy 100 legyen a nevezője, és így 20 század lesz. A "százalék" pedig pontosan ugyanazt jelenti, mint a "század", tehát 20 százalék = 20 század.


Ha más számok vannak, és nem egész számmal kell megszorozni a nevezőt, akkor se ijedj meg, nyugodtan bővítsd úgy. Pl.:

1/8 = (1*12,5)/(8*12,5) = 12,5/100

Tehát az 1/8 az 12,5 század, más néven 12,5 százalék.

2012. ápr. 17. 21:50
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :) Most már értem .
2012. ápr. 17. 21:54