Valaki levezetné nekem, hogy ezt hogy kell megcsinálni? (matek, hasomló síkidomok)

Két kocka közül a kisebbik élhossza 6 cm-rel kisebb és negyede a nagy kocka élének. Mekkora a nagy kocka élhossza?

2013. ápr. 24. 17:16
 1/2 anonim ***** válasza:

a nagykocka éle legyen X


X-6=X/4

4X-24=X

3X=24

X=8

2013. ápr. 24. 17:26
 2/2 anonim ***** válasza:
Azért marha jó lenne tudni, hogy érted-e?
2013. ápr. 24. 22:23