[link]

a kilences kéne :) fontos!


2013. ápr. 24. 15:09
 1/3 BKRS ***** válasza:

x²+(y+1)²-4=0

Középpont: (0, -1)

sugár √4 vagyis 2

2013. ápr. 24. 15:16
 2/3 A kérdező kommentje:
középpontra hogy jöttél rá? kicsit hülye vagyok...
2013. ápr. 24. 15:18
 3/3 anonim ***** válasza:

A kör egyenlete: (x-u)^2 + (y-v)^2 = r^2.


Ahol (u,v) a középpont koordinátái, r pedig a sugár hossza.


Adott helyzetben u=0, v=-1, r=2.

2013. ápr. 24. 16:04