Írja fel annak az egyenesnek az egyenletét, amelyik párhuzamos az 0 x −2y = egyenletű
egyenessel és átmegy az A(6; −1) ponton!
2013. ápr. 22. 16:31
1/7 rémuralom válasza:
x-2y egyenlő mennyi? Ez a feladat így megoldhatatlan, mert egy igencsak lényeges információ lemaradt az egyenes egyenletéből.
2/7 Surf válasza:
Az egyenes egyenletéhet kell egy normálvektor(merőleges az egyenesre) --> n(a,b),
és egy rajta lévő pont --> P(c,d).
Ekkor az egyenes egyenlete = a*x+b*y = a*c+b*d
Ha párhuzamos a megadott egyenlettel, akkor azonos a normál vektoruk, ami leolvasható a megadott egyenletből:
n(0,-2).
Adott a pontunk P(6,-1),
így az egyenlet:
0x-2y=0*6 + -2 * -1 = 0 + 2 = 2
Remélem nem rontottam el, és jól emlékszem :)
3/7 A kérdező kommentje:
= 0 jajj bocsánat :$
2013. ápr. 22. 16:43
4/7 A kérdező kommentje:
és az nem 0 x csak simán x-2y= 0
2013. ápr. 22. 16:56
5/7 Surf válasza:
Ehhez a kérdéshez egyáltalán nem lényeges információ, hogy mi van az egyenlet jobb oldalán... :D
6/7 Surf válasza:
Akkor:
Ekkor az egyenes egyenlete = a*x+b*y = a*c+b*d
Adott a pontunk P(6,-1),
a normálvektorunk n(1,-2)
így az egyenlet:
1x-2y=1*6 + -2 * -1 = 6 + 2 = 8
7/7 A kérdező kommentje:
köszööönöööm <3
2013. ápr. 22. 17:42