Mi a megoldás, matematikai feladat?


Írja fel annak az egyenesnek az egyenletét, amelyik párhuzamos az 0 x −2y = egyenletű

egyenessel és átmegy az A(6; −1) ponton!


2013. ápr. 22. 16:31
 1/7 rémuralom ***** válasza:
x-2y egyenlő mennyi? Ez a feladat így megoldhatatlan, mert egy igencsak lényeges információ lemaradt az egyenes egyenletéből.
2013. ápr. 22. 16:42
 2/7 Surf válasza:

Az egyenes egyenletéhet kell egy normálvektor(merőleges az egyenesre) --> n(a,b),

és egy rajta lévő pont --> P(c,d).

Ekkor az egyenes egyenlete = a*x+b*y = a*c+b*d


Ha párhuzamos a megadott egyenlettel, akkor azonos a normál vektoruk, ami leolvasható a megadott egyenletből:

n(0,-2).

Adott a pontunk P(6,-1),

így az egyenlet:

0x-2y=0*6 + -2 * -1 = 0 + 2 = 2


Remélem nem rontottam el, és jól emlékszem :)

2013. ápr. 22. 16:42
 3/7 A kérdező kommentje:
= 0 jajj bocsánat :$
2013. ápr. 22. 16:43
 4/7 A kérdező kommentje:
és az nem 0 x csak simán x-2y= 0
2013. ápr. 22. 16:56
 5/7 Surf válasza:
Ehhez a kérdéshez egyáltalán nem lényeges információ, hogy mi van az egyenlet jobb oldalán... :D
2013. ápr. 22. 16:58
 6/7 Surf válasza:

Akkor:


Ekkor az egyenes egyenlete = a*x+b*y = a*c+b*d

Adott a pontunk P(6,-1),

a normálvektorunk n(1,-2)

így az egyenlet:

1x-2y=1*6 + -2 * -1 = 6 + 2 = 8

2013. ápr. 22. 17:00
 7/7 A kérdező kommentje:
köszööönöööm <3
2013. ápr. 22. 17:42