Határozd meg a p valós paraméter összes olyan értékét, amelyre a (p+3)xnégyzet+(2p+3)x+p+5=0 egyenletnek
a.)1 valós gyöke van
b.)két különböző valós gyöke van!
Segítségeteket nagyon köszönöm!!!
2013. ápr. 11. 21:12
1/3 bongolo válasza:
ax² + bx + c = 0
Most:
a = p+3
b = 2p+3
c = p+5
a) Akkor van 1 valós gyök, ha a diszkrimináns nulla
Vagyis: b²-4ac = 0
Helyettesítsd be a fenti értékeket és oldd meg.
b) Akkor van 2 különböző valós gyök, ha a diszkrimináns pozitív. Vagyis b²-4ac > 0
Sok sikert!
2/3 anonim válasza:
Kis kiegészítés az előző válaszhoz:
ha p+3=0, akkor az egyenlet nem másodfokú, hanem elsőfokú. Ebben az esetben is 1 valós gyök van.
3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2013. ápr. 11. 22:24