Mi a helyes megoldás? (matek, sürgős)


Határozd meg a p valós paraméter összes olyan értékét, amelyre a (p+3)xnégyzet+(2p+3)x+p+5=0 egyenletnek

a.)1 valós gyöke van

b.)két különböző valós gyöke van!


Segítségeteket nagyon köszönöm!!!



2013. ápr. 11. 21:12
 1/3 bongolo ***** válasza:

ax² + bx + c = 0

Most:

a = p+3

b = 2p+3

c = p+5


a) Akkor van 1 valós gyök, ha a diszkrimináns nulla

Vagyis: b²-4ac = 0

Helyettesítsd be a fenti értékeket és oldd meg.


b) Akkor van 2 különböző valós gyök, ha a diszkrimináns pozitív. Vagyis b²-4ac > 0


Sok sikert!

2013. ápr. 11. 22:03
 2/3 anonim ***** válasza:

Kis kiegészítés az előző válaszhoz:

ha p+3=0, akkor az egyenlet nem másodfokú, hanem elsőfokú. Ebben az esetben is 1 valós gyök van.

2013. ápr. 11. 22:16
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2013. ápr. 11. 22:24