Ha az öt szénatomos pentén helyzeti izomerjeit keresem, akkor mért csak olyan lehet, h pent-1-én, pent-2-én? A pent-3-én miért nem helyes megoldás?


2012. nov. 29. 19:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Azért, mert a 3. szénatom kötése az nem harmadik, hiszen akkor már a másik oldalró kell néznünk és az úgyanúgy pen-2-én lesz. :D

pl. c-c=c-c-c Láthatóan a 2. szénatomnál van a kettős kötés, tehát pent-2-én-

pl2. c-c-c=c-c Ha balról néznénk, akkor tényleg a harmadiknál lenne, de mindig arról kezdjük el számozni az alkének szánláncát, ahonnan a leghamarabb következik a kettős kötés, ezért itt jobbról kell indulnunk és, akkor ez is pen-2-én.


Remélem viszonylag érhető lett, ah nem kérdezz bátran! :D :)

2012. nov. 29. 20:56
 2/3 A kérdező kommentje:
Érthető köszönöm szépen:) csak még egy kérdés ha a C6H12 izomerjeit keresem akkor a 3-metilpent-2-én egy helyes megoldás?
2012. nov. 29. 21:20
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, helyes. :D :))
2012. nov. 30. 15:16