2012. nov. 29. 19:41
1/3 anonim válasza:
Azért, mert a 3. szénatom kötése az nem harmadik, hiszen akkor már a másik oldalró kell néznünk és az úgyanúgy pen-2-én lesz. :D
pl. c-c=c-c-c Láthatóan a 2. szénatomnál van a kettős kötés, tehát pent-2-én-
pl2. c-c-c=c-c Ha balról néznénk, akkor tényleg a harmadiknál lenne, de mindig arról kezdjük el számozni az alkének szánláncát, ahonnan a leghamarabb következik a kettős kötés, ezért itt jobbról kell indulnunk és, akkor ez is pen-2-én.
Remélem viszonylag érhető lett, ah nem kérdezz bátran! :D :)
2/3 A kérdező kommentje:
Érthető köszönöm szépen:) csak még egy kérdés ha a C6H12 izomerjeit keresem akkor a 3-metilpent-2-én egy helyes megoldás?
2012. nov. 29. 21:20