Lenne egy egyszerűbb kérdésem, mert sokat kihagytam suliból és semmit sem értek.
Van pl. ez az egyenlet:
(5x+6y+8)-(4x-5y) Ez ugye akkor:
(5x+6y+8)-4x+5y Most viszont nem tudom, hogy menjek tovább. Így?:
-20xnégyzet+24xy+32x-4x+5y?
Illetve ezt nevezetes azonossággal végezzem el?
(x-4)(x-2)-(x-1)(x-3)
2013. ápr. 17. 20:17
1/2 anonim válasza:
(5x+6y+8)-4x+5y=5x+6y+8-4x+5y =x+11y+8
Többtag szorzása többtaggal:
x^2-2x-4x+8-x^2+3x+x-3=5-2x
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2013. ápr. 17. 20:43