Lenne egy egyszerűbb kérdésem, mert sokat kihagytam suliból és semmit sem értek.

Van pl. ez az egyenlet:

(5x+6y+8)-(4x-5y) Ez ugye akkor:

(5x+6y+8)-4x+5y Most viszont nem tudom, hogy menjek tovább. Így?:

-20xnégyzet+24xy+32x-4x+5y?


Illetve ezt nevezetes azonossággal végezzem el?

(x-4)(x-2)-(x-1)(x-3)



2013. ápr. 17. 20:17
 1/2 anonim ***** válasza:

(5x+6y+8)-4x+5y=5x+6y+8-4x+5y =x+11y+8


Többtag szorzása többtaggal:

x^2-2x-4x+8-x^2+3x+x-3=5-2x

2013. ápr. 17. 20:41
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2013. ápr. 17. 20:43