A kérdés, hogy innen hogy kapjuk meg az y-t és milyen módon:
x/140 + x/220 + x/300 = x/y
2012. szept. 3. 18:09
1/6 anonim válasza:
Ha nagyon egyszerű-nek tartod akkor hogy nem tudod megoldani?
2/6 A kérdező kommentje:
Nem ugrik be, hogy hogy kell megoldani.
2012. szept. 3. 18:44
4/6 A kérdező kommentje:
Sikerült rájönnöm, annak ellenére hogy sokat nem segítettél.
2012. szept. 3. 19:11
5/6 anonim válasza:
Azzal hogy más oldja meg helyetted a házifeladatot saját magadat csapod be.
6/6 anonim válasza:
Az egyenletet eloszthatjuk x-el, marad 1/140+1/220+1/300=1/y
Közös nevezőre hozzuk, az első tagot bővítjük 165-tel, a másodikat 105-tel, a harmadikat 77-tel.
Lesz 165/23100+105/23100+77/23100=1/y
347/23100=1/y
Innen 347*y=23100
és y=23100/347=66,57