Nagyon egyszerű matek feladat, el tudnátok mondani?


A kérdés, hogy innen hogy kapjuk meg az y-t és milyen módon:


x/140 + x/220 + x/300 = x/y


2012. szept. 3. 18:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha nagyon egyszerű-nek tartod akkor hogy nem tudod megoldani?
2012. szept. 3. 18:27
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem ugrik be, hogy hogy kell megoldani.
2012. szept. 3. 18:44
 3/6 anonim ***** válasza:
Ezért van a füzet.
2012. szept. 3. 19:00
 4/6 A kérdező kommentje:
Sikerült rájönnöm, annak ellenére hogy sokat nem segítettél.
2012. szept. 3. 19:11
 5/6 anonim ***** válasza:
Azzal hogy más oldja meg helyetted a házifeladatot saját magadat csapod be.
2012. szept. 3. 19:36
 6/6 anonim ***** válasza:

Az egyenletet eloszthatjuk x-el, marad 1/140+1/220+1/300=1/y

Közös nevezőre hozzuk, az első tagot bővítjük 165-tel, a másodikat 105-tel, a harmadikat 77-tel.

Lesz 165/23100+105/23100+77/23100=1/y

347/23100=1/y

Innen 347*y=23100

és y=23100/347=66,57

2012. szept. 3. 20:15