1/4 és 1/5 közé eső számokat hogy tudom kiszámolni? A feladat szerint mondani kell 3 valós számot ami ]1/4 ; 1/5[ intervallumba esik. Ezt hogy kell megoldani?

2011. márc. 27. 20:04
 1/3 anonim válasza:
1/4 = 20/80 és 1/5 = 16/80, tehát: 17/80, 18/80 és 19/80.
2011. márc. 27. 20:14
 2/3 anonim ***** válasza:

Kezdjük ott, hogy 1/4 és 1/5 közözz végtelen sok valós szám van. Ha úgy könnyebb, akkor váltsd át tizedestörtbe: 0,25 és 0,20 közt tudsz mondani 3 valós számot? Ha törtben kérik az eredményt, persze utána vissza is kell alakítani.

Vagy egyszerűbb megoldás törben a 2 közös nevezőjét megkeresni: 5/20 és 4/20 közötti valós számok? első ugyanezt bővtette tovább, de mivel nem megoldást kértél, gondoltam, nem árt, ha leírom

2011. márc. 27. 20:24
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2011. márc. 29. 15:16