Egyenletrendszer kérdés, hogyan kell megoldani?


y=2x-1

y=x a négyzeten-3x+5



2013. ápr. 11. 16:46
 1/4 anonim ***** válasza:

A végeredmény már megvan, de hogyan jött ki?


[link]

Ez nem számolja ki, de szebben rajzolja le /grafikus megoldást ad/

[link]

2013. ápr. 11. 17:26
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm,viszont ebből nem értek semmit.:/
2013. ápr. 11. 17:31
 3/4 anonim ***** válasza:

y = 2x - 1

y = x² - 3x + 5


2x - 1 = x² - 3x + 5

x² - 5x + 6 = 0


[5±√(5²-4*6)]/2 = (5±1)/2 = 3; 2

x = 3 --- y = 5

x = 2 --- y = 3

2013. ápr. 11. 17:37
 4/4 A kérdező kommentje:
jaaj de buta vagyok.nagyon egyszerű volt,köszönöm.:)
2013. ápr. 11. 17:42