Ennek a másodfokú egyenletrendszernek hogy kéne neki állni?


Valaki okos segítsen.

I. x^2+x*y= 12

II. y^2+x*y= -3


Fontos lenne. Válaszokat köszönöm előre is.



2013. márc. 20. 21:14
 1/3 GLadislaus ***** válasza:
100%

Add össze a kettőt:

x^2+2xy+y^2=9

(x+y)^2=9

Ebből:

x+y=3

vagy

x+y=-3.

Innen már menni fog.

2013. márc. 20. 21:51
 2/3 anonim ***** válasza:

Összeadod a két egyenletet és akkor lesz:

x^2+2xy+y^2=9 ez könnyedén felismerhető, hogy teljes négyzet,tehát

(x+y)^2=9 ebből gyököt vonsz

x+y=3 és x+y=-3

utána az I.-ből kivonod a II.-at:

x^2-y^2=15 --> (x+y)(x-y)=15

ebbe beírod az előbb kifejezett (x+y)-t

3(x-y)=15 és -3(x-y)=15

x-y=5 és x-y=-5

és a végén egyenletrendszerben megoldod a két esetet:

x+y=3 x-y=5 ezekből x=4 y=-1

másik eset: x+y=-3 x-y=-5 ezekből x=-4 y=1

remélem érthető voltam :)

2013. márc. 20. 22:01
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megvilágosodtam :)
2013. márc. 20. 22:48