Valaki okos segítsen.
I. x^2+x*y= 12
II. y^2+x*y= -3
Fontos lenne. Válaszokat köszönöm előre is.
2013. márc. 20. 21:14
1/3 GLadislaus válasza:
Add össze a kettőt:
x^2+2xy+y^2=9
(x+y)^2=9
Ebből:
x+y=3
vagy
x+y=-3.
Innen már menni fog.
2/3 anonim válasza:
Összeadod a két egyenletet és akkor lesz:
x^2+2xy+y^2=9 ez könnyedén felismerhető, hogy teljes négyzet,tehát
(x+y)^2=9 ebből gyököt vonsz
x+y=3 és x+y=-3
utána az I.-ből kivonod a II.-at:
x^2-y^2=15 --> (x+y)(x-y)=15
ebbe beírod az előbb kifejezett (x+y)-t
3(x-y)=15 és -3(x-y)=15
x-y=5 és x-y=-5
és a végén egyenletrendszerben megoldod a két esetet:
x+y=3 x-y=5 ezekből x=4 y=-1
másik eset: x+y=-3 x-y=-5 ezekből x=-4 y=1
remélem érthető voltam :)
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megvilágosodtam :)
2013. márc. 20. 22:48