40x + 100x + 56 y = 2
543x + 193y + 15 x = 7,27
elvileg x=0,005 y=0,0232
Hogy jön ez ki??
2013. márc. 30. 11:42
1/5 anonim válasza:
Ebből sehogy! Az eredeti feladatot írd ki!
2/5 A kérdező kommentje:
Csak az egyenletrendszert kellene rendezni és az nem jön ki,hogy ezeket kapjam eredményül...
A feladatnak ez már a vége amúgy meg nem is matek,hanem kémia.
2013. márc. 30. 12:32
3/5 A kérdező kommentje:
Persze mateknak matek de alapjáraton ez nem egy matek feladat :)
2013. márc. 30. 12:34
4/5 anonim válasza:
40x + 100x + 56 y = 2
543x + 193y + 15 x = 7,27
40x + 100x + 56 y = 2
140x + 56y = 2
27020x + 10808y = 386
543x + 193y + 15 x = 7,27
558x + 193y = 7,27
31248x + 10808x = 407,12
A két átalakított egyenlet:
31248x + 10808y = 407,12
27020x + 10808y = 386
Elsőből kivonva a másodikat:
4228x = 21,12
x = 132/26425 ≈ 4,9953 * 10⁻³
140x + 56y = 2
56y = 2-140x
y = (2-140x)/56 = 491/21140 ≈ 0,0232
5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ!
2013. márc. 30. 12:40