FONTOS! Miért nem jön ki ez az egyenletrendszer?


40x + 100x + 56 y = 2

543x + 193y + 15 x = 7,27


elvileg x=0,005 y=0,0232



Hogy jön ez ki??


2013. márc. 30. 11:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Ebből sehogy! Az eredeti feladatot írd ki!
2013. márc. 30. 12:31
 2/5 A kérdező kommentje:

Csak az egyenletrendszert kellene rendezni és az nem jön ki,hogy ezeket kapjam eredményül...

A feladatnak ez már a vége amúgy meg nem is matek,hanem kémia.

2013. márc. 30. 12:32
 3/5 A kérdező kommentje:
Persze mateknak matek de alapjáraton ez nem egy matek feladat :)
2013. márc. 30. 12:34
 4/5 anonim ***** válasza:

40x + 100x + 56 y = 2

543x + 193y + 15 x = 7,27


40x + 100x + 56 y = 2

140x + 56y = 2

27020x + 10808y = 386


543x + 193y + 15 x = 7,27

558x + 193y = 7,27

31248x + 10808x = 407,12


A két átalakított egyenlet:

31248x + 10808y = 407,12

27020x + 10808y = 386


Elsőből kivonva a másodikat:

4228x = 21,12

x = 132/26425 ≈ 4,9953 * 10⁻³


140x + 56y = 2

56y = 2-140x

y = (2-140x)/56 = 491/21140 ≈ 0,0232

2013. márc. 30. 12:38
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ!
2013. márc. 30. 12:40