a=v+u+z
b=v*u*z
c=vu+zu+zv
v-t, u-t, és z-t kell kifejezni, úgy hogy definicióikban (az 1enlet másik oldalán) természetesen csak a, b, és c lehet.
őszintén remélem hogy nem vezet 3adfokúra , de ha mégis,
2013. márc. 18. 15:31
1/5 A kérdező kommentje:
szóval de ha mégis, akkor inkáb preferálnám a szorzattá alakitást minta megoldóképletet.
2013. márc. 18. 15:39
2/5 anonim válasza:
v= a-u-z , nem csak így átirod? de nem akarok hülyeséget írni
3/5 A kérdező kommentje:
hát ez speciel hülyeség volt mivel a másik oldalon mint mondtam csak a és b és c lehet.
2013. márc. 18. 15:50
4/5 anonim válasza:
Tulajdonképpen egy téglatest egy csúcsból kiinduló éleinek összege, térfogata és a felszínének a fele van megadva.
Csak hangosan gondolkodom...
5/5 anonim válasza:
Lényegében az
u = f(a,b,c)
v = f(a,b,c)
z = f(a,b,c)
függvényeket kell meghatározni.
Nagyon úgy tűnik, hogy harmadfokú egyenlet lesz a vége..