3ismeretlenes egyenletrendszer. Hogy kell megoldani?


a=v+u+z

b=v*u*z

c=vu+zu+zv


v-t, u-t, és z-t kell kifejezni, úgy hogy definicióikban (az 1enlet másik oldalán) természetesen csak a, b, és c lehet.


őszintén remélem hogy nem vezet 3adfokúra , de ha mégis,


2013. márc. 18. 15:31
 1/5 A kérdező kommentje:
szóval de ha mégis, akkor inkáb preferálnám a szorzattá alakitást minta megoldóképletet.
2013. márc. 18. 15:39
 2/5 anonim ***** válasza:
v= a-u-z , nem csak így átirod? de nem akarok hülyeséget írni
2013. márc. 18. 15:40
 3/5 A kérdező kommentje:
hát ez speciel hülyeség volt mivel a másik oldalon mint mondtam csak a és b és c lehet.
2013. márc. 18. 15:50
 4/5 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen egy téglatest egy csúcsból kiinduló éleinek összege, térfogata és a felszínének a fele van megadva.

Csak hangosan gondolkodom...

2013. márc. 18. 22:49
 5/5 anonim ***** válasza:

Lényegében az

u = f(a,b,c)

v = f(a,b,c)

z = f(a,b,c)

függvényeket kell meghatározni.

Nagyon úgy tűnik, hogy harmadfokú egyenlet lesz a vége..

2013. márc. 18. 22:56