Egy egyenletrendszer megoldásában segítene valaki? (szinuszos és törtes)?


I. 1/(1+x) + 1/(1+(1/x)) = 2y/x

II. sinx + siny = 0


Légy szíves, segíts rajtam! :(



2013. febr. 5. 19:36
 1/1 DudoloPocok ***** válasza:

1/(1+x) + 1/(1+(1/x)) = 2y/x


( 1/(1+1/x)=1/(x/x+1/x)=1/((x+1)/x)=x/(x+1) )



1/(1+x)+ x/(x+1)=2y/x

y=x(1+x)/2(x+1)

y=x/2 ill x=2y


sin(2y)+siny=0


2sinx*cosx+sinx = 0

sinx(2cosx+1)= 0


akkor igaz, ha vagy sinx=0 ekkor x =0+kπ, vagy ha

2cosx+1=0

cosx=1/2 x=1/3 π+2kπ

2013. febr. 5. 20:04