I. 1/(1+x) + 1/(1+(1/x)) = 2y/x
II. sinx + siny = 0
Légy szíves, segíts rajtam! :(
2013. febr. 5. 19:36
1/1 DudoloPocok válasza:
1/(1+x) + 1/(1+(1/x)) = 2y/x
( 1/(1+1/x)=1/(x/x+1/x)=1/((x+1)/x)=x/(x+1) )
1/(1+x)+ x/(x+1)=2y/x
y=x(1+x)/2(x+1)
y=x/2 ill x=2y
sin(2y)+siny=0
2sinx*cosx+sinx = 0
sinx(2cosx+1)= 0
akkor igaz, ha vagy sinx=0 ekkor x =0+kπ, vagy ha
2cosx+1=0
cosx=1/2 x=1/3 π+2kπ