Ebben a feladatban telejesen bezavar a szinusz. Megijedtem tőle, hogyan kellene ezt a feladatot megoldanom?
Boldog új évet mindenkinek amúgy :DDD
2012. dec. 28. 10:14
1/2 anonim válasza:
Nem zavar be a szinusz, mert nincs utána ismeretlen.
pi/2=90 fok
sin 90=1
lg 1=0
2^(log2 9)=9
Magyarul a jobb oldal csúnyán néz ki, de ott simán 1-0+9=10 áll.
Felszorzol a nevezővel:
x^2-10x-24=10*(x^2-x-6)
Ez egy sima másodfokú egyenlet.
0=9x^2-36
4=x^2
x=2 vagy x=-2
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi! Már értem.... :D Nagyon rendes vagy, köszi még1x, szép napot :))
2013. jan. 11. 13:03