Egyenletrendszer szinusszal "megbonyolítva"?


Ebben a feladatban telejesen bezavar a szinusz. Megijedtem tőle, hogyan kellene ezt a feladatot megoldanom?

[link]


Boldog új évet mindenkinek amúgy :DDD


2012. dec. 28. 10:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem zavar be a szinusz, mert nincs utána ismeretlen.


pi/2=90 fok

sin 90=1

lg 1=0

2^(log2 9)=9


Magyarul a jobb oldal csúnyán néz ki, de ott simán 1-0+9=10 áll.


Felszorzol a nevezővel:


x^2-10x-24=10*(x^2-x-6)


Ez egy sima másodfokú egyenlet.


0=9x^2-36

4=x^2


x=2 vagy x=-2

2012. dec. 28. 10:28
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi! Már értem.... :D Nagyon rendes vagy, köszi még1x, szép napot :))
2013. jan. 11. 13:03