Ezt hogy kéne elkezdeni? HELP


log(alsóindexbe 2)(2x+y)–log(alsóindexbe 2)(2x–y)=1

x(négyzet)+y(négyzet)=9+2xy



2013. jan. 20. 14:47
 1/1 anonim ***** válasza:

Az elsőnél először kikötéseket kell csinálni: 2x+y>0 és 2x-y>0. Utána használni a következő azonosságot: log(a)-log(b)=log(a/b). Miután már csak egy darab logaritmus lesz, alkalmazzuk ezt: log(x)=c ekvivalens azzal, hogy x=2^c (2 c-ediken). Ezután ki kell fejezni mondjuk y-t az x segítségével, és ezt összevetni a kikötéssel. Nálam y=(2/3)*x, ahol x tetszőleges valós.


A másodiknál a 2xy-t átvisszük a másik oldalra, és ésszrevesszük, hogy az egyenlet (x-y)^2=9, azaz |x-y|=3, azaz (x-y)=3 vagy (x-y)=-3. Tehát a megoldás y=x-3 vagy y=x+3, ahol x tetszőleges.

2013. jan. 20. 15:01