Egyenletrendszerek, elakadtam segitseg?


a feladat: [link]


igy csináltam: a= 1/x-2y

b= 1/2x+3y

lehet hogy nem jó. szoval ott akadtam el hogy a nevezőbe van zárójel és szorzás -> 5(2x+3y) és 5(x-2y).

itt mit kell csinálni?



2013. ápr. 4. 17:03
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha a= 1/(x-2y) és b= 1/(2x+3y), akkor

2a-3b=5 és

9/5 a-6/5b=-3 (kilenc-ötöd-a á hat-ötöd-b)

2013. ápr. 4. 17:26