a feladat: [link]
igy csináltam: a= 1/x-2y
b= 1/2x+3y
lehet hogy nem jó. szoval ott akadtam el hogy a nevezőbe van zárójel és szorzás -> 5(2x+3y) és 5(x-2y).
itt mit kell csinálni?
2013. ápr. 4. 17:03
1/1 anonim válasza:
Ha a= 1/(x-2y) és b= 1/(2x+3y), akkor
2a-3b=5 és
9/5 a-6/5b=-3 (kilenc-ötöd-a á hat-ötöd-b)