Egy 5 cm élhosszúságú kockából az egyik csúcsánál kivágunk egy 2 cm élhosszúságú kockát, és a tetejére ragasztjuk.
Mekkora az így keletkezett test térfogata?
Mennyivel változott a test felszíne az eredetihez képest?
2013. ápr. 10. 10:44
1/3 doracell válasza:
A térfogata nem fog változni: a 3 él szorzata, vagyis
5*5*5=125 cm3
A felszíne 4db 2*2cm-s oldalnyival több lesz, hiszen ahonnan elvesszük, ott nem változik, ahol ráragasztod, ott hozzáadódna a kis kocka 6 oldala, viszont ebből lejön a két ragasztási felület.
Az eredeti felszíne 6*5*5=150 cm2 volt,
ennél 4*2*2=16cm2-vel lesz most több, azaz162 cm2
3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat, sokat segítettél
2013. ápr. 12. 12:29