Négyzet térfogat Segítene valaki nem értem?


Egy 5 cm élhosszúságú kockából az egyik csúcsánál kivágunk egy 2 cm élhosszúságú kockát, és a tetejére ragasztjuk.


Mekkora az így keletkezett test térfogata?

Mennyivel változott a test felszíne az eredetihez képest?



2013. ápr. 10. 10:44
 1/3 doracell ***** válasza:

A térfogata nem fog változni: a 3 él szorzata, vagyis

5*5*5=125 cm3

A felszíne 4db 2*2cm-s oldalnyival több lesz, hiszen ahonnan elvesszük, ott nem változik, ahol ráragasztod, ott hozzáadódna a kis kocka 6 oldala, viszont ebből lejön a két ragasztási felület.

Az eredeti felszíne 6*5*5=150 cm2 volt,

ennél 4*2*2=16cm2-vel lesz most több, azaz162 cm2

2013. ápr. 10. 10:53
 2/3 doracell ***** válasza:
Bocs, 166cm2 a felszín.
2013. ápr. 10. 10:55
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat, sokat segítettél
2013. ápr. 12. 12:29