Hogyan számoljam ki a térfogatot?


Van egy henger, annak meg van adva a felszíne, 1884cm2, a henger magassága 20cm.


Mi lesz a térfogata, a sugara?



2013. ápr. 4. 20:43
 1/3 rémuralom ***** válasza:
A henger felszíne 2*r^2*pi+2*r*pi*m (átláthatóbb formában: 2r*pi*(r+m)). Ebből csak az r-t nem ismerjük. 1884=2r*pi*(r+20), ha ezt végigvezeted, megkapod az r-t, abból már tudsz térfogatot számolni.
2013. ápr. 4. 20:51
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm, valaki levezetné nekem?
2013. ápr. 4. 21:05
 3/3 anonim ***** válasza:

Ahogy az előző válaszoló írta,

1884=2*r*π*(r+20)

1884=π*(2*r^2+40r)

π=3.14

2*r^2+40r=600

r^2+20r=300==>r=10 cm (sugár)

V(térfogat)=r^2*π*m

V=100*π*20

V=2000*π

V=6280 cm^3

2013. ápr. 5. 12:04