Hogyan számoljam ki h hány százaléka 4000 a 6000- nek? Mi az eredmény?


2013. márc. 18. 18:50
 1/3 anonim ***** válasza:
4000/6000*100
2013. márc. 18. 18:51
 2/3 anonim válasza:
Az előző válaszadó kommentjéről lemaradt egy zárójel. (4000/6000)*100=400/6=66,67%
2013. márc. 19. 13:46
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem maradt le a zárójel, mert a szorzás asszociatív művelet. (Szem előtt tartva, hogy az osztás a reciprokkal való szorzást jelenti.)
2013. márc. 19. 14:05