Pinky Baba kérdése:

Kaptatok már ennyire hülye házat mint én?

Fizikából az a házi h számoljuk ki a használunk térfogat.. Na ezt most még is hogy csináljam? XD help pls ★

2013. ápr. 4. 21:26
 1/10 anonim válasza:
Na akkor ezt most gondold már át mégegyszer XD
2013. ápr. 4. 21:35
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez így most mi szeretne lenni?
2013. ápr. 4. 21:50
 3/10 anonim válasza:
100%
Hát általában az ilyen számolós feladatoknál az eredmény az kétszer annyi mint a fele!
2013. ápr. 4. 22:13
 4/10 anonim ***** válasza:
Mit kell kiszámolni?
2013. ápr. 4. 23:16
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Tudjátok, mi a feladat? Szerintem az, hogy számoljuk ki a hajszálunk térfogatát. Csak itt valaki vagy nagyon süket volt, vagy nagyon részeg, vagy nagyon pinky...
2013. ápr. 5. 02:12
 6/10 anonim ***** válasza:
36%

Omg egyszerű méret és térfogat számítás.


leméred a szobákat, magasság, szélesség, hosszúság és összeszorzod, ha méterben méred még átváltani sem kell mert köbméterben kapod az adatokat.


Ha meg nem pont négyzet alapterületű a szoba akkor meg rajzold meg és oszd fel arra mire tudod (gúla, csonka gúla, stb) azoknak is megvan a térfogatszámításuk.


de ha adnál egy alaprajzot és méreteket hozzá talán még ki is számolná itt neked valaki.

2013. ápr. 5. 12:13
 7/10 anonim ***** válasza:

Az emberi hajszál átmérője átlagosan 10^(-5) méter, tehát sugara r= 5*10^(-6) -on méter= 0,0005

A hajszálat egyenes körhengernek tekintjük: V= alaplap területe * magasság.

A magassághoz megméred, hogy hány centi az egyik hajszálad, legyen 50 cm

V=r^2*pi*m= 0,0005^2*3,14...*50= 3,927*10^(-5) cm^3= 39270000 Köbmikrométer [µm³]

2013. ápr. 5. 13:56
 8/10 anonim ***** válasza:
* az első sor végén a 0,0005 az cm
2013. ápr. 5. 13:57
 9/10 anonim ***** válasza:
És nem hülyeség, csak annyit kellett volna tenned, hogy beírod a google-ba ezt: "az emberi hajszál átmérője"
2013. ápr. 5. 13:59
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen az hajszál akar lenni csak telón nehéz írni
2013. ápr. 5. 14:20