Sürgős matematika segítség kellene az alábbi feladathoz: összesen 20 autó és motor áll a parkolóban.66 kerekük van. Hány motor van a parkolóban?


2013. ápr. 8. 20:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

x jelölje a motorok számát

y jelölje a kocsik számát


x+y = 20

ebből: y = 20-x


2x + 4y = 66


behelyettesítve:

2x + 4(20-x) = 66

2x + 80 -4x = 66

2x = 14

x = 7

7 motor van


x+ y = 20

y = 20-7 = 13

13 autó van

2013. ápr. 8. 20:14
 2/6 Kilari88 válasza:
nem megoldható!!!!próbáld arányosággal de ak nem kapsz egész számot!
2013. ápr. 8. 20:19
 3/6 anonim ***** válasza:
Kilari, előtted leírta valaki a megoldást. Ha leellenőrzöd a kerekek számát, rájössz, hogy van megoldás. :)
2013. ápr. 8. 20:36
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mind a 20 jármürol szereljünk le 2 kerekt.

A parkolóban marad :

66-40 = 26

És ez már csak az autókon van.

Mindegyiken 2


Az autók száma: 26/2=13

A motorok száma 20-13=7

2013. ápr. 8. 20:54
 5/6 anonim ***** válasza:
A #4-es válaszolónak: tetszik a gondolatmenet! Eredeti! :-)
2013. ápr. 8. 23:00
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget!
2013. ápr. 9. 10:11