2013. márc. 26. 22:10
1/5 doracell válasza:
t(m)=t(k)+1h
s(m)=s(k)
60kmh*t(k)=40kmh*[t(k)+1h]
Innen már megy, ugye?
2/5 A kérdező kommentje:
nem igazán.
2013. márc. 26. 22:31
3/5 doracell válasza:
Az egyszerűség kedvéért jelöld a t(k)-t x-szel.
60x=40(x+1)=40x+40
60x-40x=20x=40
x=2
Vagyis a szgk indulásától számítva 2 óra elteltével éri utol, hiszen így a motor 3 óra alatt 3*40=120km-tesz meg, a szgk 2 óra alatt 2*60-at, ami szintén 120.
4/5 A kérdező kommentje:
rendben.Köszönöm
2013. márc. 26. 22:54
5/5 anonim válasza:
Rögzítsük a koordináta rendszert a mozgó motorhoz.
Igy a 40 km-re levő autó 20Km/órával közeledik.
2 óra mig odaér.
Térjünk vissza az eredeti koordinátarendszerbe:
60km/h*2h= 120km