Szegedről Budapest felé 1 órás különbséggel indul előbb egy motor azután egy személyautó. A személyautó átlagsebessége 60 km/h, a motoré 40 km/h. Szegedtől hány km-re éri utol a személyautó a motort?


2013. márc. 26. 22:10
 1/5 doracell ***** válasza:

t(m)=t(k)+1h

s(m)=s(k)

60kmh*t(k)=40kmh*[t(k)+1h]

Innen már megy, ugye?

2013. márc. 26. 22:24
 2/5 A kérdező kommentje:
nem igazán.
2013. márc. 26. 22:31
 3/5 doracell ***** válasza:

Az egyszerűség kedvéért jelöld a t(k)-t x-szel.

60x=40(x+1)=40x+40

60x-40x=20x=40

x=2

Vagyis a szgk indulásától számítva 2 óra elteltével éri utol, hiszen így a motor 3 óra alatt 3*40=120km-tesz meg, a szgk 2 óra alatt 2*60-at, ami szintén 120.

2013. márc. 26. 22:41
 4/5 A kérdező kommentje:
rendben.Köszönöm
2013. márc. 26. 22:54
 5/5 anonim ***** válasza:

Rögzítsük a koordináta rendszert a mozgó motorhoz.

Igy a 40 km-re levő autó 20Km/órával közeledik.

2 óra mig odaér.


Térjünk vissza az eredeti koordinátarendszerbe:

60km/h*2h= 120km

2013. márc. 26. 23:37