Hogy van ez a matek feladat? (8. oszt. )


Egy körpályán Marci és Norbi futnak. Marci 1,6 m/s-mal, Norbi pedig 1,2 m/s-mal. A pálya összesen 300m-es. Hány mp múlva találkoznak?


Kérlek segítsetek, holnap TZ-t írok, de ezt a feladatot egyszerűen nem értem:SS



2013. ápr. 8. 18:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezt így én sem, mert nincs megadva, hogy egy helyről és egyszerre indulnak-e, vagy egyszerre máshonnan, vagy egy helyről máskor... Így nem lehet megoldani. Ha ezeket megadják, még mindig van két eset, hogy egy irányba futnak, vagy szembe. Nem mindegy.
2013. ápr. 8. 18:35
 2/4 A kérdező kommentje:
Elnézést, egy irányba futnak:)
2013. ápr. 8. 18:35
 3/4 A kérdező kommentje:
és egy helyről indultak:)
2013. ápr. 8. 18:36
 4/4 anonim ***** válasza:

Induláskor is találkoznak, de ez nem számít.

Indulás után Norbi előtt is van Marci, de inkább mögötte 300 méterrel, mert majd úgyis lekörözi.


Ezután a képzeletbeli viszonyítási pontot /koordináta-rendszert/ rögzítsük a lassúbb Norbi testéhez. /ne a földhöz/


Így 1,6-1,2=0,4 m/s el közeledik hozzá hátulról 300 méterről Norbi.


v=s/t ebből t=s/v


t=300m/0,4m/s

2013. ápr. 8. 21:14