Egy körpályán Marci és Norbi futnak. Marci 1,6 m/s-mal, Norbi pedig 1,2 m/s-mal. A pálya összesen 300m-es. Hány mp múlva találkoznak?
Kérlek segítsetek, holnap TZ-t írok, de ezt a feladatot egyszerűen nem értem:SS
2013. ápr. 8. 18:21
1/4 anonim válasza:
Ezt így én sem, mert nincs megadva, hogy egy helyről és egyszerre indulnak-e, vagy egyszerre máshonnan, vagy egy helyről máskor... Így nem lehet megoldani. Ha ezeket megadják, még mindig van két eset, hogy egy irányba futnak, vagy szembe. Nem mindegy.
2/4 A kérdező kommentje:
Elnézést, egy irányba futnak:)
2013. ápr. 8. 18:35
3/4 A kérdező kommentje:
és egy helyről indultak:)
2013. ápr. 8. 18:36
4/4 anonim válasza:
Induláskor is találkoznak, de ez nem számít.
Indulás után Norbi előtt is van Marci, de inkább mögötte 300 méterrel, mert majd úgyis lekörözi.
Ezután a képzeletbeli viszonyítási pontot /koordináta-rendszert/ rögzítsük a lassúbb Norbi testéhez. /ne a földhöz/
Így 1,6-1,2=0,4 m/s el közeledik hozzá hátulról 300 méterről Norbi.
v=s/t ebből t=s/v
t=300m/0,4m/s