Hegyesszögek szögfüggvényei?

Egy mélygarázsba vezető,egyenes lehajtó 8m hosszú.Milyen mélyre viszi a lehajtó,ha a lejtő a vízszintessel 17°-os szöget zár be?Az ábrában kellene segíteni

2013. ápr. 8. 16:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem látom az ábrát. Belinkeled?
2013. ápr. 8. 17:18
 2/4 bongolo ***** válasza:

Egy sima derékszögű háromszöget rajzolj, valahogy így: (nem találtam magyart)

[link]

A lejtő hossza az L jelű átfogó, a mélységnek pedig V a jele ezen az ábrán. A lejtő szöge θ.


Fel tudod írni a szinuszos egyenletet ez alapján?

2013. ápr. 8. 17:26
 3/4 A kérdező kommentje:
nem nagyon:S
2013. ápr. 8. 20:08
 4/4 bongolo ***** válasza:

A szög: θ = 17°

A szöggel szemközti oldal: V = ismeretlen

Az átfogó: L = 8m


A szöggel szemközti oldal osztva az átfogóval az a szög szinusza. Ezt be kell magolni.

V/L = sin θ

V/8 = sin 17°

V = 8·sin 17°


A számológéppel kijön, hogy sin 17° = 0,292

V = 8·0,292

stb.

2013. ápr. 8. 21:11