A 17
B 24
C 27
D 34
E Ezekből az adatokból nem lehet meghatározni.
2013. ápr. 3. 19:58
1/2 anonim válasza:
Itt a 7. feladatnál van a kép: [link]
d oldalon fekvő szögek balról jobbra α és 180-α
a szögfelező felezi α-t.
Tekintsük az ADE tompaszögű háromszöget, melynek két ismert szögei: α/2,180-α, és x
Ezek összegére igaz, hogy 180.
180 = α/2 + 180-α + x
0 = -α/2 + x
x = α/2
Tehát ADE egyenlő szárú háromszög.
Tehát d oldal és c+7 egyenlő, ekkor a kerület:
82=2c + 2(c+7)
ebből c = 17
d = c+7 = 24
A paralelogramma két oldala 17 és 24, tehát a hosszabbik oldal (B)24 cm.
Remélem kapok zöldet! :)
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. ápr. 7. 13:05