Egy szamsorozat elso tagja 20005. A kovetkezo tagjat ugy kapjuk meg hogy az elozo tag szamjegyeit osszeadjuk hozzaadunk 1-et es a kapott osszeget megszorozzuk onmagaval ez lesz a kovetkezo tag. Irjuk fel a sorozat elso 10 tagjat es hatarozzuk meg a 2013 -as tagot?2013. ápr. 3. 08:27
1/1 anonim válasza:
Második tag: (2+0+0+0+5+1)*(2+0+0+0+5+1)=8*8=64. Harmadik tag: (6+4+1)*(6+4+1)=11*11=121. Negyedik tag: (1+2+1+1)*(1+2+1+1)=5*5=25. Ötödik tag: (2+5+1)*(2+5+1)=8*8=64. Innen elkezd ismétlődni. Tehát minden harmadik tag ugyan az (a második tagtól kezdve). Tehát a 2. és az 5. is 64, a 3. és a 6. is 121 stb. Tehát ha n osztható 3-mal akkor az n-edik tag 121. Mivel 2013 osztható hárommal így a 2013. tag éppen 121 lesz.