2010. okt. 18. 12:08
1/2 anonim válasza:
Ne itt irasd már a házid basszus, ismerd fel azt a nyomorult számtani sorozatot, nyisd ki a könyved és oldd meg.
2/2 anonim válasza:
Kiszámolva a sorozat első néhány elemét:
1,2,2,4,3,2, 1,2,2,4,3,2, 1,2,2,4,3,2,...
Látható, hogy 6 hosszúságú ciklusok alakulnak ki.
Egy ciklusban a számok szorzata: 1*2*2*4*3*2=96-->6-ra végződik. Az első 2000=333*6+2 elemben lesz tehát 333 db 6-os ciklus, és még 2 elem kimarad: egy 1-es és egy 2-es.
Így a teljes szorzat=96*96*96*....*96*1*2. Ez a szám 2-esre végződik, hiszen 6-osra végződő számok szorzata is 6-ra végződik, és ezt még megszorozuk 2-vel. A helyes válasz: B).