Lottón, 35szám közül (1-35) 7 számot kell megtippelnem.
Mi a valószínűsége, hogy ezt el is találom?
Hogyan kell ezt levezetni?
Melyek lesznek ezek a számok?
Mi a valószínűsége,hogy 5találatom lesz?
Köszönöm!
2013. ápr. 2. 00:11
1/2 anonim válasza:
Mi a valószínűsége, hogy ezt el is találom?
1/(35 alatt 7) = 1/6724520
Mi a valószínűsége,hogy 5találatom lesz?
[(7 alatt 5)*(28 alatt 2)]/(35 alatt 7) = 7938/6724520 ~ 1,1805*10^(-3)
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi...
és az hogy jön ki,vagyis mi a valószínűsége,hogy a:
4,17,21,23 számokat húzom? esetleg mennyi %?
2013. ápr. 3. 01:57