Matek valószínűség számításban segítene vki?


Lottón, 35szám közül (1-35) 7 számot kell megtippelnem.

Mi a valószínűsége, hogy ezt el is találom?

Hogyan kell ezt levezetni?

Melyek lesznek ezek a számok?

Mi a valószínűsége,hogy 5találatom lesz?


Köszönöm!


2013. ápr. 2. 00:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Mi a valószínűsége, hogy ezt el is találom?

1/(35 alatt 7) = 1/6724520


Mi a valószínűsége,hogy 5találatom lesz?

[(7 alatt 5)*(28 alatt 2)]/(35 alatt 7) = 7938/6724520 ~ 1,1805*10^(-3)

2013. ápr. 2. 00:35
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi...

és az hogy jön ki,vagyis mi a valószínűsége,hogy a:

4,17,21,23 számokat húzom? esetleg mennyi %?

2013. ápr. 3. 01:57