Hogy kell kiszámolni ezt a feladatot? (fizika)


Egy személyvonat 72 km/h sebességgel halad.A szomszédos pályán egy 100m hosszú tehervonat 36 km/h sebességgel jön a személyv9onattal ellentétes irányban.

a)Mennyi ideig látja önmaga mellett a tehervonat vezetője a 200 m hosszú személyvonatot?

b)Mennyi ideig látja a személyvonatban ülő megfigyelő a tehervonatot,ha az a személyvonattal egy irányba halad 36 km/h sebességgel?


2009. szept. 19. 19:36
 1/1 anonim ***** válasza:

72 km/h = 72 000 m/h = (72000/60/60) m/s = 20 m/s

36 km/h = 36 000 m/h = (36000/60/60) m/s = 10 m/s


A két vonat szembe halad, a tehervonat vezetője nézőpontjából a sebességek összeadódnak. 200 m / 30 m/s ≈ 6,67 s.


a) v á l a s z :

A tehervonat vezetője kb. 6,67 másodpercig látja maga mellett a személyvonatot.


A személyvonat 20m/s – 10 m/s = 10 m/s-dal gyorsabb a tehervonattól. A 100 m hosszú tehervonatot 100 m / 10 m/s = 10 s ideig látja maga mellett.


b) v á l a s z :

A személyvonat utasa 10 másodpercig látja maga mellett a tehervonatot.

2016. aug. 23. 19:42