Fizika! Hogy kell kiszámolni a 3 erő eredőjét?


Van egy rúd.

3 terhet erősítenek rá:

F1 = 150N

F2= 50N

F3= 300 N


Az F1 és az F2 között a távolság 15 cm.

Az F2 és az F3 között a távolság 5 cm.


Mekkora a 3 erő eredője?


Ilyesmi képlettel kell kiszámolni:


F1*k1=F2*k2


nem nagyon tudok nekikezdeni :/

de a rajz már megvan


2011. okt. 15. 17:01
 1/1 anonim ***** válasza:

Az eredő erő nagysága F=F1+F2+F3.

Az eredő erő támadáspontját a forgatónyomatékuk alapján lehet kiszámolni.

Legyenek erőkarjaik (a rúd végétől számítva) r1, r2, r3.

A teljes forgatónyomaték

M= F1*r1+F2*r2+F3*r3=F*r

Ebből fejezd ki r-et!

2011. okt. 15. 17:14