Van egy rúd.
3 terhet erősítenek rá:
F1 = 150N
F2= 50N
F3= 300 N
Az F1 és az F2 között a távolság 15 cm.
Az F2 és az F3 között a távolság 5 cm.
Mekkora a 3 erő eredője?
Ilyesmi képlettel kell kiszámolni:
F1*k1=F2*k2
nem nagyon tudok nekikezdeni :/
de a rajz már megvan
2011. okt. 15. 17:01
1/1 anonim válasza:
Az eredő erő nagysága F=F1+F2+F3.
Az eredő erő támadáspontját a forgatónyomatékuk alapján lehet kiszámolni.
Legyenek erőkarjaik (a rúd végétől számítva) r1, r2, r3.
A teljes forgatónyomaték
M= F1*r1+F2*r2+F3*r3=F*r
Ebből fejezd ki r-et!