Fizika. Hogy kell kiszámolni?

2kg 20fokos vizet összeöntünk 3kg 40fokos alkohollal,mennyi a közös hőmérsékletük?Hogy kell kiszámolni?
2011. okt. 4. 15:12
 1/3 BKRS ***** válasza:

Ha mindketto azonos anyag lenne, akkor egyszeruen

(2*20 + 3*40)/5

Itt azonban kulonbozo anyagkorol van szo,

A vizre a cp ertek 4,1813 J/(gK)

Az alkoholra a cp az 2,44 J/(gK)

En erre emlekszem a fizika anyagbol:

Mondjuk x homersekleten talalkoznak, itt ugyanannyi hot ad le az egyik mint amennyit felvesz a masik, es a homerseklet valtozast azt a hokapacitas befolyasolja:

40-x fokot valtozik az alkohol homerseklete,

x-20 fokot a vize.

Az alkohol altal leadott hő = a viz altal felvett hővel

(40-x)*3000*2,44 = (x-20)*2000*4,1813

292800 - 7320x = 8362,6x - 167252

460052 = 15682,6x

x= 29,33


Na kivancsi vagyok mit szolnak ehhez a megoldashoz a fizika guruink.

2011. okt. 4. 15:35
 2/3 A kérdező kommentje:

Hmm,szerintem ez jónak tűnik csak mert órán is ugyanezt írtuk le csak ott mind a két anyagból 2 kg volt.

Nagyon köszönöm szépen a segítséget!

2011. okt. 4. 17:00
 3/3 A kérdező kommentje:
Ja és annyi hogy ezt azért nem értettem mert ott mind a kettőből 2kg volt.
2011. okt. 4. 17:01