Melyik az a kétjegyű szám, amelyben a számjegyek összege 9, és amelyet a számjegyei felcserélésével nyert kétjegyű számból kivonva az eredeti szám 1/5 részét kapjuk?

Táblázatba kell hogy tízesek egyesek a szám értéke és utána egyenletbe.
2013. márc. 26. 19:03
 1/2 anonim ***** válasza:

10y+x-10x-y=(10x+y)/5


megoldva: x=4, y=5


Eredeti szám: 45


Ellenőrzés: 54-45 = 45/5 = 9

2013. márc. 26. 19:59
 2/2 doracell ***** válasza:

Picit részletesebben:


A táblázatban az első számnál mondjuk az egyesek helyén x, tízeseknél (9-x), [értéke 10*(9-x)+x]; második számnál fordítva [értéke 10x+(9-x)]


[10x+(9-x)]-[10(9-x)+x]=[10(9-x)+x]/5

Gondolom, az egyenlettel már boldogulsz :)

2013. márc. 26. 21:03