Táblázatba kell hogy tízesek egyesek a szám értéke és utána egyenletbe.2013. márc. 26. 19:03
1/2 anonim válasza:
10y+x-10x-y=(10x+y)/5
megoldva: x=4, y=5
Eredeti szám: 45
Ellenőrzés: 54-45 = 45/5 = 9
2/2 doracell válasza:
Picit részletesebben:
A táblázatban az első számnál mondjuk az egyesek helyén x, tízeseknél (9-x), [értéke 10*(9-x)+x]; második számnál fordítva [értéke 10x+(9-x)]
[10x+(9-x)]-[10(9-x)+x]=[10(9-x)+x]/5
Gondolom, az egyenlettel már boldogulsz :)