Elmindanátok a matek házit?


525 Ft-ot egyenlő számú 5 Ft-os és 10-os pénzérmékkel fizettünk ki. Háy 5-ossal és 10- ossal fizettünk?


Szöveges egyenlet.A megoldás menetét is írjátok le.


2013. márc. 25. 14:09
 1/4 mandybumm. válasza:
Kérd meg anyukádat!
2013. márc. 25. 14:11
 2/4 A kérdező kommentje:
Ő sem érti, azért fordultam ide.
2013. márc. 25. 14:12
 3/4 doracell ***** válasza:

Ugyanannyi van mindkét fajta érméből, így ezt jeölheted x-szel.

10x+5x=15x=525

X=525/15=35

tehát 35 db 10 Ft-os (=350 Ft)

és 35 db 5 Ft-os (=175 Ft)


Azért ez tényleg nem túl bonyolult :)

2013. márc. 25. 14:16
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi :)
2013. márc. 25. 14:17