525 Ft-ot egyenlő számú 5 Ft-os és 10-os pénzérmékkel fizettünk ki. Háy 5-ossal és 10- ossal fizettünk?
Szöveges egyenlet.A megoldás menetét is írjátok le.
2013. márc. 25. 14:09
2/4 A kérdező kommentje:
Ő sem érti, azért fordultam ide.
2013. márc. 25. 14:12
3/4 doracell válasza:
Ugyanannyi van mindkét fajta érméből, így ezt jeölheted x-szel.
10x+5x=15x=525
X=525/15=35
tehát 35 db 10 Ft-os (=350 Ft)
és 35 db 5 Ft-os (=175 Ft)
Azért ez tényleg nem túl bonyolult :)
4/4 A kérdező kommentje:
köszi :)
2013. márc. 25. 14:17