Egy osztály létszáma 35. 3 nyelvet tanulnak az osztalyban,mindenki tanul legalabb 1 nyelvet.Franciaul 14-en,spanyolul 15-en,kinaiul pedig 17-en.Pontosan 2 nyelvet osszesen 7 diak tanul.Hanyan tanulják mind3 nyelvet???
Logikai szita kepletet alkalmazva;
A kettesmetszetekbol 2-szer vagy 3szor kelk kivonni a 3as metszeteket,hogy 1 ismeretlen legyen?
2013. márc. 24. 19:44
1/1 anonim válasza:
legyen mindhárom metszete k
akkor
14+15+17-(x+k+y+k+z+k)+k=35
ebből x+y+z=7
tehát
46-7-3k+k=35
39-2k=35
k=2
tehát 2-en tanulják mindhárom nyelvet.
remélem érthető volt.