Matek feladat valaki help me?


Egy osztály létszáma 35. 3 nyelvet tanulnak az osztalyban,mindenki tanul legalabb 1 nyelvet.Franciaul 14-en,spanyolul 15-en,kinaiul pedig 17-en.Pontosan 2 nyelvet osszesen 7 diak tanul.Hanyan tanulják mind3 nyelvet???


Logikai szita kepletet alkalmazva;

A kettesmetszetekbol 2-szer vagy 3szor kelk kivonni a 3as metszeteket,hogy 1 ismeretlen legyen?


2013. márc. 24. 19:44
 1/1 anonim ***** válasza:

legyen mindhárom metszete k

akkor

14+15+17-(x+k+y+k+z+k)+k=35

ebből x+y+z=7

tehát

46-7-3k+k=35

39-2k=35

k=2

tehát 2-en tanulják mindhárom nyelvet.

remélem érthető volt.

2013. márc. 25. 12:58