Tudna segiteni valaki? Határozzák meg a sin x = 1/2 egyenlet (-570,570) intervallumba tartozó valamennyi gyökének a számát.

2013. márc. 23. 21:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Gondold végig és persze rajzold fel a függvényt


sin30=1/2

sin150=1/2

utána viszont

sin390=1/2

sin510=1/2


és így tovább a mínuszos tartományokban

2013. márc. 23. 22:07
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2013. márc. 23. 22:09